Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Międzynarodowa nagroda WAF dla młodzieży dla drużyny Badacza Wody w Irlandii
Posted on 20 January 2017

 Tegorocznymi zwycięzcami międzynarodowej nagrody WAF (Woda Powietrze Żywność) dla młodzieży zostali Badacze Wody z Irlandii za niezwykłe zaangażowanie w oszczędzanie wody oraz wspaniałe ukazywanie wartości podczas wszystkich wyzwań! Ogromne gratulacje dla Convent of Mercy Girls National School z hrabstwa Cork w Irlandii!

Nagrodę WAF stworzono po to, aby zwiększyć świadomość oraz promować zarówno osoby, jak i organizacje z całego świata, prowadzące projekty związane z oszczędzaniem wody, ochroną powietrza oraz żywności, angażując w swoje działania lokalne społeczności. Nagroda ma na celu zachęcenie młodych ludzi do podjęcia działań związanych z ochroną wody, powietrza i żywności.

Drużyna z Irlandii zaangażowała się w program Badacza Wody w ub. Roku szkolnym, realizując 25 wyzwań, wliczając kilka stworzonych przez siebie i zachęcali wszystkich wokoło do większego szacunku wobec wody. Ich decyzja, aby przekazać wygrana nagrodę pieniężną dla szkoły w Republice Południowej Afryki i pomóc w zakupie sprzętu zbierającego deszczówkę to doskonały przykład empatii i świadomości irlandzkiej drużyny. Podczas wytrwałej pracy uczniowie udowodnili, że potrafią zainteresować całą społeczność lokalną Festiwalem Wody, pokazując tym samym swoje zaangażowanie i odpowiedzialność.

Badacze Wody pracowali drużynowo, aby zorganizować Festiwal Wody i zapewnić wiele atrakcji i wyzwań dla innych uczniów, rodziców i społeczności lokalnej. Zabawne quizy, wyścigi, dowcipne demonstracje oraz gry upowszechniały  przesłanie poszanowania wody. Podczas Festiwalu w tej niewielkiej miejscowości zaangażowalo się aż 695 osób, a zobowiązania oszczędzania wody podjęły 592 osoby, czyli 85%!

W sumie Badacze Wody z Convent of Mercy Girls National School mają za sobą wspaniały rok oszczędzania wody, są też w pełni zasłużonymi zwycięzcami WAF Youth Award.

Zobaczcie wideo z Wiadomości Specjalnych tutaj.


|
Likes
 (1)


Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
10.00 MB