Poland
15

13220
points earned by our 273 teams

Wodne warsztaty w przedszkolu
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 29 May 2019

Oto cele naszych warsztatów dla przedszkolaków dotyczących wody:
- wyjaśnienie dlaczego są problemy z czystą wodą na świecie,
- uświadomienie problemu niedostatku wody pitnej na świecie,
- uświadomienie konieczności oszczędzania wody,
- wzrost świadomości niezanieczyszczania wody w codziennym życiu,
- wyjaśnienie, że woda znajduje się wszędzie np. w produktach spożywczych, ubraniach itp.
- kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska i podanie przykładów działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Plan naszych działań:
1. zapoznanie z celami i tematyką wodnych warsztatów, 2. opracowanie scenariusza wodnych warsztatów,
3. nawiązanie współpracy z dyrekcją Pionkowskich przedszkoli, 4. przygotowanie pomocy dydaktycznych potrzebnych do przeprowadzenia warsztatów o wodzie, 5. organizacja Wodnych Warsztatów dla sześciolatków oraz pięciolatków.

Zespół Badaczy Wody wybrał się do Przedszkola nr 3 w Pionkach, aby wśród przedszkolaków przeprowadzić wodne warsztaty. Na początek było przywitanie. Badacze wody mieli bardzo trudne zadanie. Podzielonych na grupy przedszkolaków musieli nauczyć odgrywania scenek dotyczących metod oszczędzania wody. Musieli też przygotować niezbędne rekwizyty.

Młodzi aktorzy spisali się na medal. Po kolei każdy zespół przedstawiał przygotowaną scenkę, a pozostałe grupy odgadywały przedstawianą metodę oszczędzania wody w gospodarstwie domowym. Następnym punktem warsztatów były wodne zagadki oraz przysłowia o wodzie. Na zakończenie, każdy przedszkolak przygotował kwiat wodny (nenufar) własnoręcznie pokolorowany, który puszczony na wodę rozkwitał ukazując swe ukryte piękno.

Przeprowadzając wodne warsztaty chcemy, aby codzienne czynności i nawyki dotyczące poszanowania cennej wody pozostały na długo w głowach naszych małych przyjaciół. Wszystkie przedszkolaki zdały egzamin na szóstkę z plusem. Znają metody oszczędzania wody i obiecali, że opowiedzą rodzicom o wszystkim, co tu dzisiaj się wydarzyło . W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał plakietkę Badacza Wody i butelkę wody mineralnej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Wodnych Warsztatów. Jako podkład muzyczny wykorzystaliśmy nasz wodny rap. 


|
Likes
 (1)

|
Likes
 (1)

Local Partner GAP Poland

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
22.50 MB