Poland
15

13220
points earned by our 274 teams

Festiwal Wody w Pionkach
Posted by Szkoła Podstawowa Nr 5 w Pionkach, Poland on 2 June 2019

Za nami już wielki dzień - Festiwal Wody, który był organizowany podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Tłumy mieszkańców miasta, króre przyszły na Ogródek Jordanowski, uczestniczyły w kampanii edukacyjnej przygotowanej przez Badaczy Wody. Czekało na nich wiele atrakcji.

Badacze Wody przygotowali na festiwal stoisko z wodooszczędną żywnością pt. „Woda którą spożywamy”. Promowaliśmy bezmięsne, zdrowe odżywianie oraz żywność bez pestycydów i konserwantów. Chętni mogli wesprzeć akcję "Studnia dla Południa", którą kontynuowaliśmy przy okazji festiwalu. Udało nam się zebrać kwotę 293zł. Najmłodsi próbowali sił w grach i zabawach zręcznościowych. Było też stoisko z doświadczeniami z wodą. Każdy mały uczestnik Festiwalu Wody mógł stworzyć swój własny nenufar i uważnie obserwować, jak rozkwita, rzucony na wodę. Uczestnicy Festiwalu Wody rozwiązywali logiczne łamigłówki o wodzie: rebusy, labirynty i krzyżówki. Najmłodsi sprawdzali również co pływa, a co tonie w wodzie. Można było wykonać łódkę z plasteliny oraz sprawdzić, który ziemniak unosi się na wodzie, a który tonie (w zależnosci czy woda jest słodka czy słona). Kasia i Amelka malowały twarze najmłodszych. Oprócz piesków, tygrysków czy motylków na policzku niektórzy wybierali chmurkę Badacza Wody. Były również ciekawe kolorowanki, które przyciągały najmłodszych. Julia, Wiktoria i Ania robiły kulki z soków owocowych na wzór bubble tea, a chętnych do spróbowania nie brakowało.

Największą atrakcją jak zwykle był "Turniej o wodzie" czyli terenowa gra planszowa. Kiedy woda staje się niewidzialna? Czy każdej wody można się napić? Czy przetrwalibyśmy na Ziemi, gdyby zabrakło wody? Co zrobisz, gdy znajomi będą chcieli umyć auto nad rzeką? Dlaczego zakłady przemysłowe budowane są nad wodą? Co zrobisz, gdy twoja ulubiona koszulka sportowa jest brudna, a jutro rozpoczyna się szkolna olimpiada sportowa? Z takimi pytaniami trzeba było się zmagać, aby dotrzeć do mety planszowej gry w terenie. Każdy gracz był pionkiem do gry. Po zaliczeniu wszystkich stoisk uczestnicy naszego Festiwalu Wody otrzymywali nagrody.

Do przygotowania festiwalu chętnie zgłaszali się również Badacze Wody z poprzednich edycji, aby wesprzeć najmłodsze pokolenie uczestników tego programu. Nie trzeba było ich namawiać, sami dopytywali się kiedy organizowany będzie Festiwal Wody. A rąk do pracy było potrzebnych dużo, aby zmierzyć się z tak dużą imprezą. Dziękujemy!!!

Było super! Pozostały nam tylko wspomnienia.


|
Likes
 (3)

|
Likes
 (3)

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
18.00 MB