Poland
0

80
points earned by our 275 teams

Co w trawie szeleści?
Post related to Zostań ogrodnikiem!
Uczniowie oznaczają okazy wykorzystując planszę do określania nazwy i przynależności systematycznej znalezionego bezkręgowca lądowego.
Uczniowie oznaczają okazy wykorzystując planszę do określania nazwy i przynależności systematycznej znalezionego bezkręgowca lądowego.

Koniec roku szkolnego i piękna pogoda sprzyja zajęciom w ogrodzie szkolnym. Tym razem zaopatrzeni w rurki do łapania owadów, pojemniki z lupami do obserwacji i pomiarów oraz planszę do rozpoznawania małych organizmów lądowych postanowiliśmy odkryć różnorodność organizmów bezkręgowych, które bytują w pobliżu naszych grządek.

Na stosunkowo małej powierzchni znaleźliśmy okazy należące do: pierścienic – dżdżownice, skorupiaków, pajęczaków i owadów. Tych ostatnich było najwięcej. Przy pomocy planszy – klucza zawieszonego na płocie rozpoznaliśmy następujące owady: kowal bezskrzydły, chrząszcze takie jak biedronka siedmiokropka i ryjkowiec, mszyce, mrówki i skoczogonki. Z pajęczaków złowiliśmy pająka na długich i cienkich odnóżach, przypominającego nasosznika. Skorupiaki reprezentowały liczne stonogi. Pod kamieniami natomiast roiło się od larw. Plansza do oznaczania małych organizmów lądowych świetnie się sprawdziła w praktyce, tak jak rurki do łapania owadów i pojemniki pomiarowe z lupami.

Zajęcia poświęcone rozpoznawaniu drobnych organizmów lądowych będziemy kontynuować w naszym ogrodzie szkolnym we wrześniu i  październiku.

 
Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
14.00 MB