Turkey
0

0
points earned by our 929 teams

SU KAŞİFLERİMİZ DERE SUYUNU İNCELEDİ
Posted by ÖZEL KÖRFEZİM EĞİTİM KURUMLARI, Turkey on 11 January 2018
Post related to Mini-SASS
DERE SUYU İNCELEME
DERE SUYU İNCELEME

Küresel ısınma ve bilinçsiz tüketimler sonucunda dünyadaki su kaynakları her geçen gün daha fazla tehdit altında kalıyor. Yapılan araştırmalar sonucu ülkemizde son 50 yılda, Van Gölü’nün üç katı büyüklüğünde sulak alan kurutulmuştur. Su kaynaklarının birer birer yok olmasıyla beraber biyoçeşitlilik de yok oluyor.

Bu bilgiler kapsamında;

1.AŞAMA: Okulumuz Su Kaşifleri ekibi dere kenarına ziyaret yaparak, su kaynaklarının maruz kaldığı tehditler hususunda gözlem yaptılar.

2.AŞAMA: Yaptıkları gözlemler sonucunda, beyin fırtınası yöntemiyle fikir birliğine vardıkları tehditlerden biri de, yaşadığımız ilin sanayi şehri olması nedeniyle sanayi atıklarının bilinçsizde çevreye yayılmasıdır.

3. AŞAMA: Öğrencilerimiz; su kaynaklarında yaşayan biyolojik canlıların, suyun kalitesine etkisini gözlemlemek ve değerlendirmek maksadıyla derede bulunan canlılardan topladılar.

DSİ’den yapılan açıklamaya göre sulak alanlarda ekolojik dengeyi bozan ve çevreyi olumsuz etkileyen hususların giderilmesi için ciddi ödeneklerin ayrıldığı projeler yürütülmekte. “Suyla Atan Kalpler” ekibi olarak bu çalışmaları sonuna kadar destekliyor ve “SU, UMUTTUR!” diyoruz.


|
Likes
 (2286)

|
Likes
 (2286)

Local Partner Mikado

Mikado Sustainable Development Consulting

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
20.00 MB