Turkey
12

10780
points earned by our 928 teams

Urla Balıklıova'dan Güney Afrika'ya Destek
Posted on 31 May 2018

 

Su Kaşifi ekiplerimizden Urla Balıklıova İlk/Ortaokulu, Güney Afrika’dan programa katılan kardeş okulları Mjila Primary School’a Küresel Su Fonu etkinliği kapsamında yaptığı bağışla bizi gururlandırdı.

Güney Afrika’daki önemli sorunlardan bir tanesi Gıda Güvenliği’dir. Öyle ki, birçok öğrencinin okula gitmesinin sebeplerinden biri, evlerinde her zaman iyi bir yemek bulamamalarıdır. Mjila Primary School da gıda güvenliği açısından Güney Afrika’nın oldukça dezavantajlı bölgelerinden birinde yer almaktadır. 

Urla Balıklıova İlk/Ortaokulu bunu düşünerek, 22 farklı çeşit heirloom (GDOlu olmayan) tohum alınması ve kardeş okullarının bahçesinde kullanılması için cömertçe bağış yaptı. Ayrıca bu bağışla, Mjila ekibinin her öğrencisine harika su mataraları hediye edildi. Bunun yanı sıra yağmur ölçer, bazı bahçe malzemeleri ve kompost da satın alınmış oldu.

Mjila Primary School ekip üyelerinden Sisanda Mzizi “Başka bir ülkeden bir Su Kaşifi ekibiyle iletişim halinde olmak harika. Bu şekilde onların yaptığı etkinlikleri de öğrenebiliyoruz. Bu tohumların bazılarını evimde yetiştirmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Uluslararası programın bir parçası olarak harika bir etki yaratmış olmalarından dolayı Urla Balıklıova İlk/Ortaokulu Su Kaşifi ekibi “Water Hunter from Polikhne"’yi tebrik ediyoruz.
Local Partner Mikado

Mikado Sustainable Development Consulting

Water Explorer is a Global Action Plan initiative
in association with
26.00 MB